Alanya Firma Rehberi
Altso'da Alanya’da yeni kurulacak toptancı hali konuşuldu. 12/01/2015

Altso'da Alanya’da yeni kurulacak toptancı hali konuşuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Avcı ve yine büyükşehirde görevli birim amirleri 07 Ocak 2015 Çarşamba günü ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette ana gündemi Alanya’da yeni kurulacak toptancı hali konusu oluşturdu.Türkler Mahallesi’nde kurulması planlanan yeni toptancı hali projesi nedeniyle gerçekleşen ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Avcı’nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Cilavdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Haller Koordinatörü Muharrem Kaya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürü Dilaver Demir ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney katıldı.


ŞAHİN: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ TÜREL’LE GÖRÜŞECEĞİZ”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, toptancı hali konusunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le de bir görüşme gerçekleştireceklerini ifade ederek,  “Antalya’dan gelen yetkili arkadaşlarımıza ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Yeni yapılacak toptancı hali konusunda istişare toplantısı gerçekleştirdik. Bu görüşmenin ardından da 12 Ocak 2015 Pazartesi günü saat 15:30’da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’le bir görüşmemiz olacak. Bu görüşmemizde Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve hal dernek başkanlarımız da yer alacak” dedi.

ŞAHİN: “FİZİKİ DURUMU UYGUN DEĞİLDİ”

Hal projesi konusunda uzun süredir bir çalışmanın yapıldığını dile getiren Şahin, “Uzun süredir halle ilgili bir çalışma yapılıyordu. Önceki yapılan ihalenin iptalinin ardından sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız bize teveccüh göstermiş ve yeni projenin ALTSO önderliğinde yapılması gerektiğini söylemişti.  Daha önce tahsis edilen yer halci arkadaşlarımızın istediği fiziki duruma çok uygun değildi. Bunun yanında 90 dönüm orman arazisi, 10 dönüm de hazine arazisi vardı. Hal projesi kapsamında bu yerlerin birleştirilip, hal esnafımızın istediği statüye getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

AVCI: “HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Avcı ise Türkler Mahallesi’nde kurulması planlanan yeni toptancı hali projesi konusunda Başkan Menderes Türel’im ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ile sürekli temasta olduğunu belirterek, “ Projeye Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz. ALTSO Başkanımızın görüş ve önerileri bizim için anahtar niteliğinde. Projenin en kısa sürede hayata geçirileceğine inanıyoruz” dedi.

Bu haber 1575 kez okundu.
Ekonomi Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları