Alanya Firma Rehberi
Altso Emmıt Furarında Alanya'yı Tanıttı. 26/01/2015

Altso Emmıt Furarında Alanya'yı Tanıttı.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa’nın en büyük 5. fuarı olan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Alanya'yı Tanıttı.

Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından olan EMITT Fuarı, 22 Ocak 2015 Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açtı. 25 Ocak 2015 Pazar günün Sona erdi. EMITT Fuarı’nda ALTSO, stant açarak Alanya’yı tanıttı. ALTSO standında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de hazır bulundu.

 


Çok sayıda politikacı, bürokrat, belediye başkanının yanı sıra vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ALTSO standında, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, Alanya hakkında bilgi verdiler

 


TANRISEVEN: “ALTSO FUARA İYİ HAZIRLANMIŞ”

ALTSO’nun fuara çok iyi hazırlandığını belirten Alanya Kaymakamı Dr Tanrıseven, ALTSO standında Alanya’ya özgü her ürünün olduğunu ifade etti. Kaymakam Tanrıseven ayrıca, bu tür fuarların Alanya’nın tanıtımı açısından büyük önem arz ettiğini vurguladı.
ALTSO standında ziyaretçilere Alanya hakkında bilgiler veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, EMITT Fuarı’nın dünyanın önde gelen turizm fuarlarından biri olduğunu söyledi.

 


ŞAHİN: “HER ŞEY ALANYA’MIZ İÇİN”

Alanya’nın tanıtımı açısından fuarların önemine değinen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, tanıtım konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını vurguladı. ALTSO üyelerini fuara davet eden Şahin, “EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ALTSO olarak stant açtık. Alanya’mızın tanıtımı için çalışıyoruz. Alanyalı vatandaşlarımız ve ALTSO üyelerimizi İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre Merkezi’nde yer alan 3. Salon 3731 nolu standımıza bekliyoruz” dedi.

 


BADEM KAHVESİ İKRAM EDİLİYOR

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan 65 metrekarelik stantta, su kabağı süslemeleri yapılıyor, su kabakları sergilendi, Alanya muzu, keçi boynuzu, avokado, diken kabağı, lif gibi Alanya’ya özgü ürünler sergilendi. Ayrıca, standa kurulan çurfalıkta ipekten Alanya kumaşı da dokundu..

Alanya’ya özgü kıyafetlerle ALKOD Başkanı Ömer Göker ve ALKOD üyeleri de ALTSO standında yer alıyor. Standı ziyarete gelen konuklara ise ALTSO tarafından badem kahvesi ikram edildi.

ALTSO HEYETİNDE KİMLER VAR

EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda bulunan ALTSO heyetinde ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven’in yanı sıra ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, ALKOD Başkanı Ömer Göker, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kardeşi Ahmet Çavuşoğlu ve gazeteciler bulunuyor.

 


EMITT’E KATILAN ÜLKELER

Abu Dhabi, Adigeya, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnik, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Italya, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Kenya, Kırım, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu, Özbekistan, Pattaya-Tayland, Peru Senegal, Seychell adaları, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan RF, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yunanistan.

136 BİN KİŞİ ZİYARET ETMİŞTİ

EMITT fuarında, 2014 yılında 70 ülkeden 4 bin katılımcı yer almış ve TUYAP Fuar alanın o yıl mevcut salonlarının neredeyse tamamı kullanılmıştı. Geçtiğimiz yıl 73 bin 500  tatilci olmak üzere toplam 136 bin kişinin ziyaret ettiği EMITT fuarında, Türkiye’nin belli başlı tüm Seyahat Acentaları, Tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde beldesi, 71  ülkeden yüzlerce katılımcı yer almıştı.

Bu haber 1611 kez okundu.
Ekonomi Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları