Alanya Firma Rehberi
Fox TV'den 20 bölümlük Alanya Tanıtımı 12/01/2015

Fox TV'den 20 bölümlük Alanya Tanıtımı

Detur Seyahat Acentesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi işbirliğinde

Finlandiya’nın en önemli televizyon kanalı Fox TV’de Alanya’nın tanıtımı yapılacak. Alanya’da yaşayan Finlandiya vatandaşlarının hayatından kesitlerin yer alacağı ve bununla beraber Alanya’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin de yansıtılacağı TV programı 20 bölümden oluşacak.

 


Konuyla ilgili olarak Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Detur Satış ve Pazarlama Müdürü Arhan Işın, Fin Fox TV’den Sari Isotalo, ile beraberindeki heyet 17 Aralık 2014 Çarşamba günü Alanya Kaymakam Vekili ve Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüştüler. 

ŞAHİN: “ONLİNE TANITIM ÇOK ÖNEMLİ”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’nın tanıtımı için ALTSO olarak öncü olmaya devam edeceklerini söyledi. Şahin, “Alanya’nın tanıtımı için bu tür TV programları çok önemli. Biz bu tanıtımın sadece Finlandiya ile kısıtlı kalmasını istemiyoruz. Fox TV yayınları sadece Finlandiya’da değil, Norveç, İsveç ve Danimarka gibi İskandinav ülkelerinde de izleniyor. Sırasıyla bu ülkelerde de aynı türden programların da gerçekleştirilmesine öncülük edeceğiz.  Daha sonra diğer ülkelerde de bu tür programlarla, online tanıtım yapabiliriz. Bu kapsamda çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 

 


ISOTALO: “İZLENME REKORLARI KIRDI”

Fox TV yetkilisi Sari Isotalo, geçtiğimiz yıl Finlandiyalı rehberlerin hayatının anlatıldığı ve Alanya’da çekilen dizi filmin Finlandiya’da izlenme rekorları kırdığını belirterek, Fox TV’nin bu izlenme rekorlarının ardından kendilerinden yeni proje istediğini söyledi. Fox TV’nin isteği üzerine Alanya’da yaşayan Finli vatandaşların hayatının anlatılacağı dizi filmi çekmeyi kararlaştırdıklarını ifade eden Isotalo, çekimlerin önümüzdeki aylar içerisinde yapılacağını söyledi.  Isotalo,  ayrıca projeye destek veren, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e de projeye verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

 


IŞIN DETAYLI BİLGİ VERDİ

Detur Satış ve Pazarlama Müdürü Arhan Işın, Alanya’nın tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalıştıklarını belirterek, proje hakkında detaylı bilgi verdi.
Detur Bölge Müdürü Terhi Alanya, Alanya'nın tanıtımı için çeşitli projeler yaptıklarını ifade ederek, Finlandiya güzellik yarışmasının ilk etap seçmelerinin son yıllarda Alanya'da yapıldığını ve bu yıl yine Alanya'da gerçekleştirileceğini söyledi. Yapılan projeler sayesinde Alanya'nın tanıtımının daha geniş çevrelere ulaştığını aktaran Detur Bölge Müdürü Terhi Alanya, bu kapsamda yapılan çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

EKİNCİ: “GÜZEL HAZIRLANMIŞ BİR PROJE”

Alanya Kaymakam Vekili ve Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Alanya’nın Finlandiya’da yayınlanan bir TV kanalında tanıtımının yapılmasının Alanya açısından çok güzel olduğunu söyledi. Ekinci, Alanya’nın denizinin ve güneşinin yanı sıra kırsal kesimlerinin de dizi filmde gösterilebileceğini söyledi. 

 


YÜCEL: “DEĞERLERE SAHİP ÇIKALIM”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın değerlerinin pazarlanabilmesi için bu tür projelerin çoğalması gerektiğine dikkat çekti. Yücel, Alanya Belediyesi olarak tanıtım çalışmalarına destek olduklarını  belirterek, “Alanya’mızın değerlerinin uluslararası alanda pazarlanabilmesi için TV programları büyük önem taşıyor. Belediye olarak her zaman böyle projelere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, heyete ipek böceği kozasından yapılmış tablo hediye ederken, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise Alanya'yı tanıtıcı ürünler verdi.

Bu haber 1584 kez okundu.
Alanya Haberleri Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Olgun Orkun Alanya'da (1873 kez okundu.) - 26/03/2016
  2. 2. Ücretsiz Bilgisayar Kursu Başvuruları Devam Ediyor (1816 kez okundu.) - 29/10/2015
  3. 3. 5.Alanya Belediyesi Altınkepçe Yemek Yarışması Sona Erdi (1706 kez okundu.) - 26/10/2015
  4. 4. Okullar için yağış uyarısı (1604 kez okundu.) - 21/10/2015
  5. 5. Aqupark ve Açık Hava Tiyatrosu İhalede.. (1994 kez okundu.) - 20/10/2015
  6. 6. Mobil Kısırlaştırma Ünitesi Avsallar’da (2431 kez okundu.) - 29/04/2015
  7. 7. Alanya Belediyesi Şehircilik Ve Teknoloji Fuarında (2158 kez okundu.) - 02/04/2015
  8. 8. Halı Mağazası Yandı. (1994 kez okundu.) - 20/03/2015
  9. 9. 1500 Yeni Çöp Konteyneri Alındı (1662 kez okundu.) - 20/03/2015
  10. 10. “Geçmişimize Sahip Çıkıp, Değerlerimizi Gelecek Nesillere Taşıyalım”… (1553 kez okundu.) - 17/03/2015
Facebook Yorumları