Alanya Firma Rehberi
Kaymakam,Altso Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı 26/12/2014

Kaymakam,Altso Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı 23 Aralık 2014 Salı günü ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALTSO Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. ALTSO Yönetim Kurulu Toplantısı Salonu’nda yapılan toplantıy


ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven’e toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek, çeşitli bilgiler aktardı. ALTSO’nun üye yapısı hakkında çeşitli bilgiler veren Şahin, “9 bin güncel üyemiz var. Askıda bulunan üyelerimizle birlikte ise bu sayı 14 bini bulmaktadır. Bunun bine yakını yabancı sermayeli şirketler. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 265 üyenin içerisinde üye sayısına göre ilk 20’nin içerisindeyiz” dedi.  ALTSO’nun bünyesinde 24 meslek komitesi olduğunu açıklayan Şahin, “Turizmden, tarım, inşaat, emlak kısacası her türlü sektörü içerimizde barındırıyoruz”  diye konuştu.

ŞAHİN: “ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

ALTSO’nun devam eden çalışmaları hakkında da bilgiler veren Şahin, “Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na Airbus 321’lerin inmesi konusunda temaslarımız devam ediyor. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığımızla yazışmalarımız sürüyor. İnşallah en kısa sürede Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na Airbus 321’lerin indireceğiz. Ayrıca çeşitli hava yolu şirketleri ve acentelerle de irtibat halindeyiz.” dedi.ŞAHİN: “KRİZLERİ LEHİMİZE ÇEVİRELİM”


Başkan Şahin, 2015 turizm sezonu öncesinde Rusya’da yaşanan kriz sebebiyle Alanya’da turizm konusunda bir karamsarlığın yaşandığını ama ALTSO olarak bu konuda önemli çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Daha önce turizm konusunda krizler yaşayan Tunus, Mısır gibi ülkelerin Turizm Bakanlıklarının krizi aşmak konusundaki uygulamalarıyla ilgili araştırmalar yaptıklarını anlatan Şahin, “Kriz var, turist gelmeyecek deyip karamsarlığa kapılmanın anlamı yok. ALTSO olarak bu konuda bir komisyon oluşturduk ve Tunus, Mısır gibi daha önce bu tür krizlerle karşılaşmış ve bu krizi aşmayı başarmış ülkelerin gerekli kurumlarının uygulamalarıyla ilgili olarak araştırmalara başladık. Bu ülkeler krizleri nasıl aşmış, biz neler yapabiliriz bunları araştırıyoruz. Bu ülkelerin yaptığı uygulamalardan elde edeceğimiz bilgilerle kendi yaptığımız uygulamaları harmanlayıp, yeni bir model oluşturabiliriz” diye konuştu.

ŞAHİN: “ELİNDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYOR”

Şahin, şöyle devam etti: “ Kaymakamımız bizim bütün projelerimizde yanımızda yer alıyor. Gerek sanayi projemiz olsun, gerek hal projemiz olsun, elinden gelen her türlü desteği veriyor. İnşallah bundan sonra da Sayın Kaymakamımız önderliğinde el birliğiyle Alanya’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Kendisine yönetim kurulu arkadaşlarım adına toplantımıza katılıp, bize verdiği önemi gösterdiği için tekrardan teşekkür ederim.” 

TANRISEVEN: “ALTSO ÖNEM VERDİĞİM KURULUŞLARIN BAŞINDA GELİYOR”

Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven, ALTSO’da fikir alışverişinde bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, bu tür toplantılara devam edeceklerini söyledi. ALTSO’nun, Alanya’daki sanayinin, turizmin, ticaretin, tarımın ve inşaatın lokomotifi konumunda olduğunu vurgulayan Kaymakam Tanrıseven, “ALTSO benim önem verdiğim kuruluşların başında gelmektedir. Bu çerçevede ALTSO’yla ve değerli başkanıyla iş birliğine ve görüş alışverişine devam edeceğiz” dedi.

 


TANRISEVEN: “FELAKET SENARYOLARINDAN VAZGEÇELİM”

Turizm sezonu hakkında da çeşitli değerlendirmeler yapan Kaymakam Tanrıseven, 2015 turizm sezonu konusunda bir kısım endişelerin olduğunu ama Rusya’da yaşanan krizin akıllı adımlarla lehimize çevrilebileceğini söyledi.
Alanya olarak sadece Rusya’ya değil diğer pazarlara da tanıtım çalışmaları yapılması gerektiğini söyleyen Kaymakam Tanrıseven, “Önümüzdeki 4 ay içerisinde, ALTSO’nun, turizmcilerin, otelcilerin, inşaat ve emlak sektörünün Avrupa ülkelerini fuar fuar, kapı kapı gezip broşürlerimizi  dağıtıp, tanıtımımızı yapması gerekiyor. 4 ayda Avrupa’da 20 fuar var. Bu fuarlarda Yorex Fuarı’nda olduğu gibi büyük stant kiralayarak yani Başkanımız Mehmet Şahin’in dediği gibi küçük masalarda değil büyük stantlarda yeterli tanıtımı yaparsak, Rusya’dan gelecek olan turist sayısındaki azalmayı fazlasıyla telafi ederiz. Hatta turist sayısını daha da artırabiliriz. Bu yüzden felaket senaryolarına kendimizi kaptırmayalım. Bu düşündüklerimizi yapabilirsek 2015 sezonu 2014 sezonundan daha iyi geçer” dedi. 

TANRISEVEN: “ALANYA’DA ZİRVE YAPILACAK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Alanya ziyaretinde bahsettiği konulara da değinen Kaymakam Tanrıseven, “Türkiye’de gelecek yıl yapılacak 3 önemli zirve var. Bu zirvelerden bir tanesinin Alanya’ya alınacağını Bakanımız, Alanya’nın gururu Mevlüt Çavuşoğlu bize söyledi. Dünya liderleri, Alanya’ya gelecek ismimiz tüm dünyaya duyurulacak. Alanya olarak üzerimize ne düşerse yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bu haber 1289 kez okundu.
Bizden Haberler Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Batı Akdeniz'e kar ve yağmur uyarısı.... (2323 kez okundu.) - 08/04/2015
  2. 2. YGS sonuçları açıklandı (2008 kez okundu.) - 19/03/2015
  3. 3. 'Enerji Tasarrufu Yarışması' sonuçlandı (2658 kez okundu.) - 05/03/2015
  4. 4. Başkan Yücel, Park Bahçeler Proje Ekibi İle Toplandı… (1825 kez okundu.) - 26/12/2014
  5. 5. Kaymakam,Altso Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı (1290 kez okundu.) - 26/12/2014
Facebook Yorumları