Alanya Firma Rehberi
Litvanya Büyük Elçisi Kudzmanas'tan Altso'ya Ziyaret 16/01/2015

Litvanya Büyük Elçisi Kudzmanas'tan Altso'ya Ziyaret

16 Ocak 2015 Cuma günü saat 16:00’da Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas ALTSO’yu ziyaret etti. Ziyarette Letonya’nın Alanya Fahri Konsolonsu Nurkan Şaşmaz ile ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ikili ilişkileri güçlendirmek istediklerini söyledi.

 ŞAHİN: “İŞBİRLİĞİMİZ ARTACAK”

Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas’ın ALTSO’yu ziyaretinin ikili ilişkiler açısından önemine değinen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Büyükelçimize öncelikle, davetimizi kabul edip, bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ederim. Büyükelçimizin gerçekleştirdiği bu ziyaretin ardından gerek ticari gerekse eğitim konusunda işbirliğimiz mutlaka artacaktır” dedi.

ŞAHİN: “9 BİN AKTİF ÜYEMİZ VAR”

Büyükelçi Kudzmanas’a ALTSO’nun mevcut yapısı hakkında da bilgiler veren Şahin, ALTSO’nun 9 bin faal üyesinin olduğunu söyledi. Alanya’da çok sayıda yerleşik yabancının yaşadığını belirten Şahin, Litvanya ile ikili ilişkileri geliştirmek için önümüzdeki aylarda Litvanya’ya bir iş gezisi düzenleyeceklerini söyledi.

ALTSO’nun Letonya’ya düzenlediği iş gezisi hakkında da konuşan Şahin, “Daha önce Letonya’yı ziyaret etmiştik, orada Riga’da önemli görüşmeler gerçekleştirmiştik. Örneğin Letonyalı öğrencilerin Alanya’da staj yapmaları konusunda ALTSO olarak aracı olduk. Önümüzdeki yıllarda Letonyalı öğrenciler ilçemizde staj yapabilecek” dedi.

KUDZMANAS’DAN ALTSO’YA ZİYARET

Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, ALTSO’yu Litvanya’ya davet etti. Büyükelçi 
Kudzmanas, “Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı Litvanya’ya davet edip, ALTSO’nun ve Litvanya’da yer alan kurumların dahil olduğu bir program hazırlamak istiyoruz. Litvanya’ya yatırım için açık ve uygun bir ülkedir. Ayrıca Avrupa Birliği üyesidir ve ekonomi bakımından oldukça güçlüdür” dedi.

KUDZMANAS: “ALANYA EN FAZLA BİLİNEN BÖLGEDİR”

Alanya’nın  Litvanya’da tanınan bir bölge olduğunu açıklayan Büyükelçi 
Kudzmanas, “Alanya Litvanya’da en fazla bilinen bölgedir. Çünkü yılda 100 binden fazla Litvanyalı bu bölgeyi ziyaret ediyor. Ayrıca belediyeler olarak, kardeşlik ilişkileri uzun sürüyor, güzel projeler devam ediyor.  Aynı şekilde ticaret ilişkilerine katkıda bulunmak ve güçlendirmek istiyoruz. Öğrencileri de davet etmek istiyoruz. Alanya’da bulunan okullardan, üniversitelerden öğrencileri ülkemizde ağırlamak isteriz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Büyükelçi Kudzmanas’a, halı ve Alanya’yı tasvir eden çeşitli hediyeler verirken, Büyükelçi  Kudzmanas’da Şahin’e Litvanya’yı tanıtıcı ürünler hediye etti.

Bu haber 1448 kez okundu.
Ekonomi Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları