Alanya Firma Rehberi
Ramazan Arslan'dan bir başarı öyküsü 26/12/2014

Ramazan Arslan'dan bir başarı öyküsü

Aslan, başarmanın yarısının istemek olduğunu söyledi.

ANTALYA Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen 'Girişimcilik Haftası' etkinlikleri kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) 'Başarı Öyküleri' konulu panel gerçekleştirildi. SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu'nda ANSİAD Üyesi ve Graphx Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Alkandemir'in oturum başkanlığını yaptığı panele ASKA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aslan konuşmacı olarak katıldı.
Üniversitelilere kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlatan Antalya'daki Aska Oteller zincirinin sahibi Aslan, başarmanın yarısının istemek olduğunu söyledi. Çalışma hayatına 11 yaşında başladığını aktaran Aslan, yıllarca pazar günleri dahi çalıştığını kaydetti. Alanya'ya 1985 yılında turizm sektöründe çalışmak için geldiğini, bir otelde kalmak için fiyat sorduğunu ancak parası yetmediği için kalamadığını belirten Aslan, yıllar sonra aynı oteli işletmek amacıyla kiraladığını açıkladı. Aslan, "O dönemde param olamadığı için kalamadığım otelin yıllar sonra kiralandığını duydum. Hemen oteli kiralamak için adım attım ve yıllar sonra tek bir gece bile kalamadığım o oteli artık kiralayan biriydim" dedi.
'HIZLI OLAN KAZANIYOR'
Büyük balığın küçük balığı yuttuğu devrin artık geçtiğine işaret eden Aslan, hızlı olanın kazanacağını belirtti. Türkiye'de açılan şirketlerin yüzde 20'sinin aynı yıl kapandığına dikkati çeken Aslan, Türkiye'de büyük şirketlerin de ortalama ömrünün 30 yılı geçmediğinin altını çizdi. Aslan, "Maalesef güvenle ilgili endişelerimiz var. Önce güvenmeyi bileceğiz. Hiçbir zaman kontrol mekanizmasını da elden bırakmayacağız. Şirketim benim üzerimdedir. Şirketim için çalışıyorum. Sermayeniz paraysa bunu harcarsınız ama sermayeniz isminizse, isminizi siz de dahil kimse harcayamaz" diye konuştu.
 

Bu haber 1693 kez okundu.
Başarı Öyküleri Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2267 kez okundu.) - 08/04/2015
  2. 2. Badem Kahvesinin Patenti Onda (2942 kez okundu.) - 05/03/2015
  3. 3. Başarılı Öğrencilere 5 Yıldızlı Tatil Ödülü (1766 kez okundu.) - 22/01/2015
  4. 4. Salcano Alanya’dan büyük başarı (2066 kez okundu.) - 26/12/2014
  5. 5. Ramazan Arslan'dan bir başarı öyküsü (1694 kez okundu.) - 26/12/2014
Facebook Yorumları