Alanya Firma Rehberi
Şahin'in Önerisine Arıcı'dan Tam Destek 16/01/2015

Şahin'in Önerisine Arıcı'dan Tam Destek

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in, “ALTAV’ın çatısını genişletelim” önerisine tam destek verdi. Arıcı, “Mehmet başkan haklı, çatı genişletilmeli. Siz bütç

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, 13 Ocak 2015 Salı günü saat 14:30’da ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette Arıcı’nın yanı sıra, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldı.

ŞAHİN’DEN ALTAV’A ÇAĞRI

Ziyarette ilk sözü alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTAV Yönetimi’ne zorlu 2015 turizm sezonu öncesinde işbirliği çağrısında bulundu. 
Rusya başta olmak üzere Pazar ülkelerde yaşanan ekonomik kriz ve dünyada yaşanan gelişmeleri değerlendiren ALTSO Başkanı, “Sezon öncesi el birliği ile ilçemiz adına tüm tanıtım argümanlarının kullanılması lazım. Bunun için de ALTAV’ın mevcut çatısının güçlendirilmesi ve tabanın daha fazla sektörü kapsaması gerekiyor. Küçük olsun benim olsun mantığının bir kenara bırakılarak, hep beraber ALTAV’a omuz verelim” dedi.

ŞAHİN: “AYRIŞMANIN YARARI YOK”

Alanya’nın bir bütün halinde hareket etmesinin önemine değinen ALTSO Başkanı, “Ayrışmanın kimseye yararı yok. Başından beri dediğimizi bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Acilen Kaymakamımız ve Alanya Belediye Başkanımızın önderliğinde bir yapılanmanın startını vermemiz gerekiyor. Bugün bir emlakçı bile tek başına 200-300 bin dolarlık yatırım yaparken ALTAV’ın tüm bütçesi 256 Bin TL. İnşaat ve emlak sektörünü de ALTAV bünyesine almamız gerekiyor. Hatta tarım sektörünün bile temsil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

ŞAHİN: “ MİLYONLARCA LİRALIK  BÜTÇEYE BAKANLIKTAN DA AYNI MİKTARDA KATKI ALABİLİRİZ”

ALTAV’ın söyledikleri şekilde yapılanması halinde milyonlarca TL bütçe yapabileceğini ve bir o kadar da bakanlıktan pay alabileceklerini hatırlatan Şahin, “Önemli olan Alanya’nın menfaatleridir. Muhakkak ki ALTAV Yöneticileri de daha güçlü bir maddi güç ve sağlıklı bir organizasyona hayır demeyeceklerdir. Bu manada gelin Alanya menfaatleri için birlik olalım” diye konuştu.Tanıtımın profesyonel firmalarla yapılması gerektiğine de dikkat çeken Şahin, sadece fuar alanlarında değil online olarak da tanıtım yapılması gerektiğini ifade etti.

ŞAHİN’DEN ARICI’YA TEŞEKKÜR

Kültür ve Turizm Bakanı Abdurrahman Arıcı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür eden Şahin, Arıcı’nın Alanya’ya her zaman önem verdiğini vurguladı. Arıcı’nın, Alanya’dan gelen taleplerle yakından ilgilendiğini ifade eden Şahin, istişare toplantılarına devam edeceklerini söyledi.

ARICI: “ŞAHİN’İN ÖNERİSİNİ DESTEKLİYORUM”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in, Alanya’nın tanıtımıyla ilgili olarak yaptığı açıklamayı da değerlendiren Arıcı, “Başkanımız Şahin’in önerisini destekliyoruz. Tanıtımın genişletilmesi gerekiyor. Ne kadar iyi tanıtımımız olursa, gelen misafirlerimiz o kadar daha fazla olacaktır. Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’in söylediği gibi tanıtım konusunda siz ne kadar koyarsanız, biz de o kadar koyacağız. Biz sözümüzün arkasındayız. Bakanımızın sözü bizim sözümüz demektir” dedi.

ARICI: “ALANYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Şahin’den sonra söz alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Alanya’nın önemli bir ilçe olduğunu belirterek, Antalya’ya gelen 12 milyon turistin 3 milyonunun Alanya’ya geldiğini söyledi.
Alanya’nın Türk turizminin başlangıç noktası olduğunu ifade eden Arıcı, “Turizmin atağa kalkması Alanya’da başladı. Bu yüzden dinamiklerin ayağa kalkması lazım. Alanya yabancıların en fazla mülk aldığı ikinci şehir.  Burada insanlar barış, huzur ve sağlık içerisinde yaşıyorlar” dedi.

ARICI: “TAHSİS AŞAMASINA GELİNDİ”

AKDAĞ Kayak Merkezi’yle ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini aktaran Arıcı, çalışmaların en kısa sürede neticelendirileceğini söyledi. Golf alanlarında ise alt yapı çalışmalarının bittiğini vurgulayan Arıcı, tahsis aşamasına gelindiğini söyledi. Arıcı, ayrıca Gazipaşa Havalimanı konusunda da çalışmalar yürütün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ALTSO ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Arıcı’ya ziyaretin anısına Alanya ipek böceği kozasından yapılmış tablo hediye ederken, Arıcı da, Şahin’e çeşitli desenlerin işlendiği çini vazo hediye etti.

Bu haber 1391 kez okundu.
Ekonomi Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları